AdminS

10 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła pierwszy raz włączyła się do tej ciekawej i bardzo potrzebnej akcji. Już od początku lutego uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 uczestniczyli w zajęciach komputerowych poświęconych temu tematowi.

W klasach 1-5 uczniowie oglądali interesujące i zabawne kreskówki, które oprócz śmiesznych historyjek o bacy i owieczkach niosły ze sobą ważny przekaz. Mówiły o zagrożeniach płynących z sieci, od innych użytkowników, ale także pokazywały jak sami powinniśmy zachowywać się Internecie, by innym nie wyrządzić przykrości. Zachęcamy wszystkich do wspólnego obejrzani tych filmików wraz z rodzicami oraz młodszym i starszym rodzeństwem. 

Kreskówki na temat bezpieczeństwa w Internecie

W klasach szóstych uczniowie obejrzel

i także historyjki opowiedziane przez ich rówieśników.  Omówione w nich były problemy z jakimi spotykają się nastolatki w sieci oraz w kontaktach między sobą. Tutaj znajdziecie filmy. 

Biblioteka szkolna włączyła się do akcji proponując najmłodzym kolorowanki z owieczkami z obejrzych kreskówek. Galerię prac można podziwiać na bibliotecznej gazetce.

10 lutego odbędą się również spotkania klas 5 z policjantem na temat cyberprzemocy i innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w sieci.

9 lutego  odbył się apel podsumowujący akcję przygotowany i poprowadzony  przez panie Annę Rucińską – Niesyn oraz Sylwię Gwizdała. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli prezentację multimedialną o zagrożeniach jakie czyhają na nich w Internecie, ale także mieli okazję przekonać się, że Internet to skarbnica wiedzy i dobrej rozrywki. Obejrzeli też film o chłopcu, który cierpiał na „komputeromanię”. Tutaj znajduje się link do filmu. Uczniowie klas 4-6 zapoznali się z prezentacja na temat zachowania prywatności na Facebooku. Polecamy każdemu by zapoznał się z cennymi radami tam zawartymi. Tutaj znajduje się link do prezentacji.

Podczas apelu nauczyciele zajęć komputerowych podsumowali też inne akcje i konkursy informatyczne. Wszyscy zapewne dobrze pamiętacie akcję „ Godzina Kodowania”.  Dziś ogłoszeni zostali Mistrzowie Kodowania w poszczególnych klasach . Mistrzem Kodowania klas 1-3 został Bartosz Koliński z kl. 2c a w klasach 4-6 Mateusz Musiał z klasy 5a. Podsumowaliśmy także Konkurs Informatyczny Bóbr. Konkurs z przyczyn od nas niezależnych nie odbył  się do tej pory w klasach 4-6. Natomiast w klasach 2-3 I miejsce w szkole zajął Bartosz Koliński z klasy 2 c, II miejsce zajął Jakub Balcer z klasy III b a III miejsce Kamil Łukowski z klasy III b. Wyróżnieni zostali Filip Kwaśniewski z klasy 2 b i Oliwia Tarska z klasy IIII c.