|
AdminS

Pożegnanie wakacji z legendami w tleGrupa sympatyków geocachingu działająca przy naszej szkole podsumowała sezon letni 2017. Tradycyjnie odbył się on przy stanicy żeglarskiej NEPTUN, a uczestnicy na zakończenie posprzątali blisko trzykilometrowy odcinek rzeki Noteć.

Na spotkanie przybyło 29 uczestników z Poznania, Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Złotnik Kujawskich i oczywiście silnej grupy barcińskiej. 

Poniżej relacja jednego z uczestników.

"Barcin Team zabezpieczył piękną, jesienną, słoneczną pogodę. W takich warunkach nie można było pominąć tak ciekawego CITO.

Siedząc w pracy zerkałam co rusz za okno. Pięknie. Cudownie wręcz. Wymarzona pogoda na wodowanie. Trzymając kciuki, by tylko urok nie prysł w momencie wyjścia poza mury mej codziennej udręki, dotrwałam do końca dnia. 

Yeah! Pogoda jest, towarzystwo jest, pojazd czeka. Czas start - trochę kilometrów do przejechania, lecz droga szybko zlatuje. 

Bardzo chciałam tu przyjechać, szczególnie że w tym roku nie zdarzyło mi się wcześniej kajakowe CITO, a to w zasadzie ostatnia szansa. Pierwszy raz spotkałam się z aż tak świetną organizacją tego typu imprezy i ze sprzątaniem z pokładów rowerów wodnych. Śmieci trochę było i udało się zebrać kilka butelek itp. Niektórzy gustowali tylko w rozmiarze large, ale my skupiliśmy się głównie na small. :)

Dzisiejszy zbiór to częściowo pokłosie sierpniowej nawałnicy. Cała akcja przebiegła w sympatycznej atmosferze (ale jak mogło być inaczej w tak doborowym towarzystwie). Po części oficjalnej nastąpiło pałuckie biesiadowanie, gdzie poza geopogaduchami można było wymienić się drewniaczkami oraz najeść się do syta - czego dopilnował nadworny geokucharz Devil:). Nie zabrakło ziemniaka po pałucku, kiełbasek i innych rarytasów. Na deser zaserwowano nam sernik na zimno. Przy ognisku natomiast dowiedzieliśmy się o legendach pałuckich i skrytkach, które na tą okazję pojawią się niebawem w Barcinie.

Za możliwość spotkania i porozmawiania ze znanymi i właśnie poznanymi geocachcerami, organizację i całą resztę ogromne podziękowania.

Do zobaczenia za rok"