|
AdminS

KrismasSzoł V – świąteczny zakładKolejne przedstawienie z cyklu „Krismas Szoł” za nami. Już po raz piąty uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie, podtrzymując tradycje tej szkoły, wystawili świąteczny spektakl. Tegoroczny odbył się wieczorowa porą w środę 20.12.2017r. w Zespole Szkół przy ul. Artylerzystów 13. Salę wypełnili zaproszeni goście – zastępca Burmistrza Barcina p. Lidia Kowal, dyrektor  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin p. Grażyna Szafraniak, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, oraz rodzice, dziadkowie i całe rodziny naszych uczniów. Każdy  dotychczasowy „KrismasSzoł”  połączony był ze zbiórką żywności dla osób potrzebujących z Barcina i okolic. I tak było również w tym roku. Produkty żywnościowe, które stanowiły bilet wstępu na przedstawienie, zostały rozdane jeszcze w czwartek przed świętami. Akcją koordynowała - jak zwykle - p. Katarzyna Wachowska.

Ale wróćmy do samego spektaklu. Twórcami scenariusza o duchu świąt, który nadal istnieje i ma się całkiem dobrze, byli uczniowie III klasy liceum Iza Marczak, Bartek Puzio i Weronika Bembenek.  Oni również zagrali główne role, a obok nich na scenie mogliśmy oglądać p. Tomasza Woźnickiego, p. Hannę Grobelską, p. Huberta Łukomskiego, p. Artura Zamiara, p. Iwonę Zbieranek  i p. Katarzynę Wachowską, Filipa Andlera, Julię Sosnowską, Olgę i Martynę Wypijewskie, Marię Wolską. Spektakl wyreżyserowała p. Marlena Korgul. Przedstawienie zostało poprzedzone koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół, który przygotowała p. Agnieszka Korzempa wraz uczestnikami koła wokalnego i licealistami. Całą imprezę poprowadził absolwent i sympatyk LO w Barcinie – Jakub Macyszyn, któremu na scenie towarzyszyła pani dyrektor, Marzena Wolska.

Kto nie był, niech nie żałuje! Ale nic straconego - „Krismas Szoł V” zostanie wystawiony ponownie podczas 26. Finału WOŚP w niedzielę 14.01.2018r., również w szkole przy ul. Artylerzystów 13. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Wychowawczyni klasy IIILO, Iwona Zbieranek