|
AdminS

Nauczanie wyprzedzające na UAM w PoznaniuW czwartek 21.12.2017r. uczniowie klas VII wszystkich szkół w Gminie Barcin uczestniczyli w niesamowicie interesujących i rozwijających zajęciach na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób – wykładowców uczelni, jak również naszych nauczycieli, ale przede wszystkim dzięki współpracy, którą zastępca Burmistrza Barcina p. Lidia Kowal nawiązała z p. prof. Stanisławem Dylakiem z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewiczaw Poznaniu. Celem zajęć na tej renomowanej wyższej uczelni było wdrożenie uczniów i nauczycieli w strategię nauczania wyprzedzającego. Program wyjazdu obejmował udział w wykładzie pt. „Dlaczego metr jest kwadratowy a nie okrągły?”  oraz pokazach efektownych doświadczeń chemicznych. Potem uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach z matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii, nie nudząc się ani przez chwilę! Chociaż nie wszyscy cieszyli się z całodniowego wyjazdu tuż przed świętami, to jednak wszyscy wracali z Poznania zadowoleni.

Bardzo dziękujemy p. dr Krzysztofowi Wawrzyniakowi z Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz p. Iwonie Zbieranek z ZS w Barcinie, którzy byli koordynatorami tego wyjazdu, a także wszystkim nauczycielom – opiekunom.

Uczniowie klas VII