|
AdminS

1 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z Panem Hubertem Wasilewskim pod nazwą „Wystartuj z Atos”, przeznaczone dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych z Barcina. Podczas pierwszej części spotkania Pan Wasilewski zaprezentował zebranym firmę Atos, w której sam jest zatrudniony, na stanowisku Senior Security Engineer. Atos jest międzynarodową firmą z branży usług informatycznych, zatrudniającą ponad 100 000 pracowników, oferującą usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu, Krakowie, Opolu i Rzeszowie pracuje ponad 5 000 osób. W związku z dynamicznym rozwojem, firma wciąż poszukuje nowych pracowników; Pan Wasilewski opowiedział młodzieży, jak wygląda praca w firmie, jakie wymagania stawia się w Atos potencjalnym zatrudnionym, jakie są benefity z pracy.

 

 W drugiej części spotkania prelegent poruszył tematy związane z efektywnym poszukiwaniem pracy. Zwrócił uwagę młodzieży min. na takie tematy jak właściwe poprawne napisanie dokumentów aplikacyjnych, odpowiedni ubiór i zachowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy potrzeba kontrolowania swojej aktywności w Internecie – która coraz częściej jest brana pod uwagę przy decyzji o zatrudnieniu. Mówił także o bezpieczeństwie IT, zwracając uwagę na niebezpieczeństwa czyhające w sieci. Pod koniec Pan Wasilewski przeprowadził z młodzieżą mini warsztaty, sprawdzając ich wiedzę – o rynku pracy. Młodzi ludzie wyszli z biblioteki zadowoleni; miejmy nadzieję, że nabyte podczas spotkania informacje przydadzą się im w przyszłości podczas poszukiwania pracy.

Hubert Łukomski