|
AdminS

poznańW marcu i kwietniu uczniowie wszystkich klas III SP wzięły udział w  wycieczkach programowych do Laboratorium Szkoły Przyszłości -Edulab do Poznania. Dzieci mogły eksperymentować z najnowszymi technologiami. Pierwszym zadaniem było zbudowanie golarki, a następnie uruchomienie jej za pomocą programu komputerowego. Dzieci same musiały ułożyć kod i sprawdzić, czy golarka zadziała. Drugie zadanie polegało na stworzeniu animacji w programie Scratch Jr na podstawie wiersza Władysława Broniewskiego „Pierwszy motylek”. Pomysłom nie było końca. Dzieci tworzyły ilustracje, nagrywały swoje głosy, podkładały powstały dźwięk, wstawiały teksty do obrazków i sprawdzały efekt swojej pracy. Wszyscy bawili się znakomicie, ucząc jednocześnie obcowania z nowoczesną technologią. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie zoo i lekcja o gadach. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje gadów, które występują w Polsce, poznały niezwykłe gady. Pracownik zoo pokazał dzieciom gekona, węża zbożowego i żółwia promienistego. Żywe okazy wzbudziły prawdziwy zachwyt, a u niektórych strach. Na zakończenie wyprawy nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald ‘s. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.