|
AdminS

 

W Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami zawodów na zlecenie Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego byli działacze MKS Baszta Żnin w osobach Piotra Konieczyńskiego oraz Michała Krzyżaniaka. Turniej rozgrywany był w systemie kołowym „mecz i rewanż”. Nasza drużyna jechała walczyć o medal, gdyż w ubiegłym roku zajęła piąte miejsce i była to dobra okazja do rewanżu. Już pierwszy pojedynek wygrany z rówieśnikami z LO Żnin (ubiegłoroczni mistrzowie) 3:1 gwarantował emocje do samego końca. Tak też się stało. Do ostatniej rundy toczyła się rywalizacja o pierwsze miejsce w turnieju. Ostatecznie nasz zespół w składzie: Julia Maciejewska, Maria Wolska, Marek Wróblewski i Filip Andler wróciła ze Żnina z tytułem wicemistrzów powiatu!

Dodatkowo Marek Wróblewski był najlepszym zawodnikiem na drugiej szachownicy (wygrał wszystkie pojedynki).

Gratulujemy