|
AdminS

  

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom" zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Barcinie. Zawody zostały rozegrane 10 kwietnia 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Mamliczu w trzech kategoriach szkół, tj. podstawowe (I-VI), podstawowe (VII) i gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

Zespół Szkół w Barcinie wystawił 7 - osobową drużynę złożoną z uczniów wszystkich rodzajów szkół zespołu. Nasi przedstawiciele wykazali się ogromną wiedzą z historii, wyposażenia i przepisów pożarniczych i uzyskali bardzo wysokie noty punktowe.

W wyniku zaciętej rywalizacji w kategorii Szkoły Podstawowe ( I - VI ) - I m. zajął Krzysztof Zaborowski, III m. Bartosz Kowalczyk IV m. Jakub Balcer a V m. Amelia Kawka. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymała  Julia Zielińska. W kategorii szkół gimnazjalnych II m. zajął Krystian Łożyński.  Wśród szkół ponadgimnazjalnych Jakub Dreżewski zajął V m.

Krzysztof Zaborowski, Bartosz Kowalczyk i Krystian Łożyński zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu  12 kwietnia w Rogowie.