|
AdminS

wiosnaW poniedziałkowe przedpołudnie wybraliśmy się na rzekę Noteć w poszukiwaniu wiosny. Pani podzieliła nas na grupy badawcze i każdej z grup przydzieliła inne zadanie do obserwacji. Mieliśmy przyjrzeć się niebu i powiedzieć jak wyglądają chmury, sprawdzić, czy na drzewach i krzewach pojawiły się młode liście, zbadać ,czy pojawiły się wiosenne kwiaty i młoda trawa. Próbowaliśmy wytropić pierwsze wiosenne owady a nawet szukaliśmy na przybrzeżnych drzewach ptasich gniazd. Pogoda bardzo nam sprzyjała. Zaopatrzeni w lupy, lornetki, aparaty fotograficzne, kartki i ołówki , pełni zapału ruszyliśmy w drogę. Wszystkie zadania udało nam się wykonać na szóstkę! Mieliśmy również okazję obejrzeć jedyny w naszym mieście mural, prezentujący dawny Barcin. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z dobrze wykonanych zadań i udanych obserwacji. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć w galerii.

                                                                                           Uczniowie z klasy I a