|
AdminS

   

W dniach 10 i 11 kwietnia br. uczniowie sześciu klas z naszej szkoły (VII a, VII b, VII c, II a gim., II c gim., II e gim.) wzięli udział w kreatywnych warsztatach  dotyczących przemocy rówieśniczej, prowadzonych przez panią psycholog z pracowni profilaktyki „Krokus” . W pierwszej części zajęć zostaliśmy zapoznani z tym zjawiskiem, mogliśmy odwołać się do swoich doświadczeń, które nas spotkały. Dowiedzieliśmy się jak nazywać konkretnie sytuacje związane z mobbingiem oraz odpowiednio na nie reagować. W drugiej części warsztatów uświadamialiśmy sobie jak czują się osoby prześladowane i wyszydzane przez innych. Na zakończenie skupiliśmy się na szukaniu pozytywnych cech u swoich rówieśników.

Okazało się,  każdy z nas ma w sobie coś wartościowego co powinniśmy  dostrzec i pielęgnować.

     Dawid Marolewski, Jakub Stachowiak,  Przemek Osiński, Jakub Olszak,