|
AdminS

Maj świętami stoi - chciałoby się powiedzieć, bowiem w tym miesiącu przypada kilka świąt państwowych. Z tej okazji  9 maja 2018r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Barcinie, Urząd Miejski i Zespół Szkół w Barcinie przygotowali wspólnie obchody świąt majowych.

Zaproszeni goście obejrzeli akademię poświęconą patronowi Szkoły Podstawowej nr1.

Następnie w budynku placówki odbył sie teleturniej Kocham cię, Polsko!, przygotowany przez pana A. Zamiara, a prowadzony przez uczennice z LO. W trakcie zabawy 4 drużyny, na czele których stali: H. Łukomski, W. Antosik, K Harenda, i E. Kołodziejska odpowiadały na pytania związane z historią Polski. Zwyciężyła drużyna w składzie: pan Witold Antosik,  Oliwia Gajda, Aleksandra Kowalczyk, Damian Karow, Julia Kluczewska

Około godziny 11 spod budynku SP 1 ruszył biało - czerwony korowód. Dzieci i goście z chorągiewkami, kwiatami, balonami.... przemieszczali się ulicami miasta. W drodze do Stadionu Miejskiego minęli tabliczki przystankowe, na których znalazły się informacje o wybranych świętach państwowych:

1.05 - Święto Pracy,

1.05 - 14. rocznica przystąpienia Polski do UE, gdzie dzieci z Przedszkola nr 1 w Barcinie odśpiewały hymn Unii Europejskiej,

2.05 - Święto Flagi RP, gdzie usłyszeliśmy harcerzy mówiących wiersz o naszych barwach narodowych,

3.05 - Święto Narodowe Trzeciego Maja, gdzie uczniowie gimnazjum przygotowali scenkę nawiązującą do uchwalenia konstytucji, Bruno Maciejewski odczytał informacje o tym wydarzeniu,

8.05 - Narodowy Dzień Zwycięstwa, gdzie usłyszeliśmy Gołębi song w wykonaniu K. Łukomskiej oraz informacje dotyczące tego święta.

Na Stadionie Miejskim po zajęciu miejsc mogliśmy obejrzeć taniec staropolski - Polonez, przygotowany przez uczniów klas III gimnazjum pod kierunkiem pani M. Hulisz - Spychalskiej. Wyszedł cudnie!

Burmistrz Barcina, pan Michał Pęziak poinformował o działaniach podjętych w gminie z okazji obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, których finał będzie miał miejsce 11.11.2018r.

W sektorach stadionu udało  się również wykonać 12 flag, które sfotografował dron.

Na koniec spróbowaliśmy, odtańczyć belgijkę. Pokonało nas słońce, taniec trwał dosłownie chwileczkę.

Było ciepło, miło i radośnie. I tak oto uczciliśmy święta majowe!

Fotorelacja do obejrzenia TUTAJ

E. Gościńska