|
AdminS

W dniach 8 - 12 września 2018 roku odbyła się kolejna edycja Euroweek. Nasi uczniowie z klas IV-VI wraz z nauczycielkami języka angielskiego, panią Agnieszką Safijan i Joanną Boguszewską wzięli udział w wyjeździe po raz trzeci. Spotkanie odbyło się w malowniczej wsi Różanka, położonej w województwie dolnośląskim, blisko Międzylesia.

W trakcie 5-dniowego szkolenia nasi uczniowie wzięli udział w licznych prezentacjach krajów, np. Turcja, Kenia, Wietnam, Rumunia, Azerbejdżan. Uczestnicy poznali różnorodność kulturową i geograficzną tych państw, tradycje, religie i zwyczaje. Poznali muzykę, tańce, stroje ludowe i podstawowe zwroty używane w komunikacji, w języku rodzimym danego wolontariusza.  Doskonalili swoje kompetencje w zakresie posługiwania się językiem angielskim, a jednocześnie uczyli się szacunku i tolerancji. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy pochodzących, m.in. z Pakistanu, Turcji i Filipin. Poprzez różnorodne i liczne gry i zabawy językowe dzieci uczyły się pracy w grupie, rozwijały swoją komunikatywność i kreatywność. Zadania realizowane były w mieszanych grupach składających się z uczniów z szkół podstawowych z Białego Boru, Jonnik i naszej szkoły. Sprzyjało to nawiązaniu nowych znajomości i integracji.

Uczniowie doskonale radzili sobie w takich zadaniach jak: tworzenie plakatów i prezentacji, nagrywanie filmików, tworzenie reklamy, konstruowanie i opisywanie nietypowych wynalazków przyszłości, odgrywanie scenek sytuacyjnych i wielu innych.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, z uśmiechem na twarzach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu.

Joanna Boguszewska