|
AdminS

   

 

„W krainie dzieciństwa” – tak zatytułowany jest zbiór 28 wierszy Pani Zofii Jesionowskiej. Promocja tego tomiku miała miejsce 5 września 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin. W spotkaniu autorskim z twórczynią przepięknej poezji wzięli udział również uczniowie i nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie.

Pani Zosia jest emerytowaną nauczycielką tej szkoły. Zawsze uwielbiała pracę z dziećmi, a teraz, kiedy ma więcej czasu wolnego, poświęca go wnukom i prawnuczce. Wiersze, które zawarte są w zbiorze pt. „W krainie dzieciństwa”, pozwalają nie tylko dzieciom, ale i dorosłym odnaleźć w sobie dziecięcą wrażliwość. Wiele z tych utworów poświęconych zostało córkom, synom i wnuczętom autorki. Emanują pozytywnym podejściem do życia, szczególnie tego rodzinnego, prezentują wartości, które w dzisiejszym świecie trzeba przypominać. Poezja Pani Zosi, pisana na podstawie jej własnych przeżyć, podkreśla wagę prostych, a czasami jakże niedocenianych elementów budujących więzi rodzinne, jak np. wspólne spędzanie czasu czy też rozmowa z dzieckiem.

Podczas spotkania utwory autorki były czytane przez nią samą, ale również przez uczniów naszej szkoły, którzy na pamiątkę otrzymali tomiki wierszy. Książkę „W krainie dzieciństwa” przepięknie zilustrowały dwie panie – córka Pani Zosi Anita Jesionowska i Lucyna Fic. Oczywiście po prezentacji tekstów można było osobiście porozmawiać z autorką i otrzymać jej autograf.

Iwona Szkopiak

zdjęcia pochodzą ze strony Biblioteki Publicznej w Barcinie