|
AdminS

W dniach 14-15 września 2018 roku po raz drugi w naszym mieście odbyła się Sympatyczna Olimpiada. Przedsięwzięcie wyrosło z idei ogólnopolskiego programu “Profilaktyka a Ty”, promującego modę na życie bez uzależnień i przemocy.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Barcin. Jego projekt złożyła w roku 2017 absolwentka naszego liceum Izabela Marczak. W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież z terenu gminy Barcin oraz województwa kujawsko- pomorskiego.

Tegoroczne przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem   Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, pana Marka Gralika oraz Burmistrza Barcina, pana Michała Pęziaka.

Sympatyczna Olimpiada rozpoczęła się 14. września w piątek w barcińskiej Hali Widowiskowo- Sportowej o godzinie 8:30 rozgrywkami sportowymi, w których wzięły udział dzieci z klas IV- VI szkół podstawowych naszej gminy- Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie, Szkoły Podstawowej w Mamliczu, Szkoły Podstawowej nr 1 im. dra Stanisława Krzysia w Barcinie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie.

Uczniowie mierzyli się w konkurencjach z przymrużeniem oka. Sprawdzali swoje umiejętności np. wykonując slalom kelnera, taniec połamaniec, a nawet wzięli udział w jakże zacnej próbie rycerskiej. Konkurencje sprawdzały szybkość, zręczność i pomysłowość uczestników. Trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami, również współpracy w zespole, by zrealizować zadania. Uczestnicy świetnie się bawili.

 

W kolejnej części spotkania, od godz.11:00, wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 3 w Barcinie, Przedszkola w Piechcinie oraz nasi goście z Przedszkola “Kujawiaczek” w Złotnikach Kujawskich. Było bardzo radośnie, energicznie i wesoło. Grupy maluszków wykazały się nie lada umiejętnościami- ogromną koordynacją ruchową, zwinnością i dużą dozą pozytywnego nastawienia. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Barcinie oraz wolontariusze z klasy sportowej i barcińskiej grupy Mój PORT.

Podczas obu części towarzyszyli nam ważni goście- Zastępca Burmistrza Barcina p. Lidia Kowal, Zastępca Komendanta Policji w Barcinie p. komisarz Tomasz Mellem, pani Krystyna Błaszak- koordynator miejsko- gminnego programu uzależnień, pan Rafał Rydlewski- Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, pan Włodzimierz Osuch- Prezes Stowarzyszenia SAMPO oraz Przewodniczący Rady Seniorów p. Andrzej Szczepański. Obecni byli również nauczyciele placówek oświatowych naszej gminy, a także mieszkańcy gminy Barcin.

Dużą atrakcją była policyjna maskotka- Polfinek. Uczestnicy Sympatycznej Olimpiady zachęcani byli przez młodzież z barcińskiej grupy profilaktycznej MóJ PORT  do integracyjnych animacji i tańców, takich jak znana już wszystkim belgijka, country, wygłupiaczek czy chocolate. Wszystkie drużyny otrzymały medale w postaci kompasów, wskazujących odpowiednią drogę życia- życia wolnego przez przemocy i uzależnień oraz słodkie upominki.

Podczas obu części promowaliśmy bezpieczeństwo, zdrową rywalizację i integrację dzieci z różnych środowisk oraz radość z obcowania z drugim człowiekiem.

Po południu zawitali do nas goście z Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Bydgoszczy, Złotnik Kujawskich i Strzelna, działający podobnie jak barciński MóJ PORT w grupach młodzieżowych, realizujących idee ogólnopolskiego programu “Profilaktyka a Ty”.Do naszej inicjatywy dołączyła również młodzież z terenu gminy- Zespół Szkół Niepublicznych  z Piechcina, Zespół Publicznych Szkół z Piechcina, Szkoła Podstawowa nr 1 im. dra Stanisława Krzysia w Barcinie oraz Zespół Szkół w Barcinie. Łącznie było dwanaście grup, które przybyły do naszego miasta z pozytywną porcją humoru i dawką zdrowego dystansu do siebie, o czym świadczyć mogą nazwy tych zespołów- “Roztańczone Kowbojki”, “Pierniki”, “Piechcińskie Aniołki”, “Różowe Pączusie” czy “Ziewające Orangutany”! W tej części spotkania dołączyli do nas również: Prezes Stowarzyszenia "Sympatycy" p. Danuta Łazur wraz z p. Danutą Zybałą- skarbnikiem stowarzyszenia, a także aktor Teatru Iluzji z Warszawy wspierający działania profilaktyczne p. Tomasz Bieliński.

O godz. 17:00 spod Zespołu Szkół w Barcinie wyruszył barwny korowód, w którym uczestnicy Sympatycznej Olimpiady przemaszerowali na murawę stadionu lekkoatletycznego, by promować wartości profilaktyczne we wspólnych zabawach, animacjach i tańcu. Naszych gości uroczyście powitała pani Marzena Wolska- dyrektor Zespołu Szkół w Barcinie i dokonała oficjalnego otwarcia imprezy. Uczestnicy spotkania wzięli udział w takich konkurencjach jak: pchnięcie kaloszem, rzut beretem, sztafeta z jajem, sprint z bukietem do ukochanej i slalom kelnera.

Oczywiście konkurencje sprawdzały predyspozycje fizyczne, ale najważniejsza dla nas była wspólna zabawa i pozytywna energia, bo przecież ruch uwalnia solidną porcję endorfin. Ważne też, by mieć dystans do siebie i nie skupiać się tylko na osiąganiu laurów. Dla zwycięzców konkurencji organizatorzy przygotowali bukiet świeżej rzodkiewki, kosz brzoskwini płaskich jak… beret, porcję wysokowitaminowych winogron prosto z barcińskich ogrodów, a nawet patelnię ufundowaną przez Szalonego Mistrza Szkolnej Kuchni.

Od 21:00 do 24:00 trwały warsztaty tematyczne dla młodzieży, a także szkolenie dla opiekunów i nauczycieli z terenu gminy. W tym roku, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w nasze działania profilaktyczne wpisaliśmy również wartości patriotyczne.

Warsztaty radiowe poprowadził p. Tomasz Bieliński- aktor znany warszawskiej publiczności, iluzjonista, redaktor naczelny Tematycznej Radiowej Anteny Profilaktycznej (TRAP). Efektem ich ciężkiej i długiej pracy jest dżingiel, którego można posłuchać,  klikając na poniższy link: https://www.youtube.com/watch?v=gvdszp0M1XQ

Warsztaty geocachingowe poprowadzili p. Jacek Grobelniak i Hubert Łukomski, którzy na swoim koncie mają 6000 skrzynek. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję poszukać cachów związanych z Powstaniem Wielkopolskim i przypomnieć sobie co nie co o tym jedynym w historii Polski zwycięskim powstaniu.

Step-dance poprowadziła p. Żaneta Kopydłowska- najbardziej dynamiczna kobieta w naszym mieście, natomiast warsztat fotograficzny p. Halina Pietrzak- kobieta bystrego oka i wielu talentów.

Warsztaty teatralne przygotował p. Artur Jakubowski- Dyrektor MDK w Barcinie, autor bloga “Kultura według Artura”. Wiemy, że podczas warsztatów było dużo dobrej zabawy, ale i sporo pracy, której efekty mogliśmy podziwiać podczas sobotniego spotkania podsumowującego.

Lody i owocowy kawior przygotowali dla nas uczestnicy warsztatów kulinarnych z opiekunami- p. Krzysztofem Leśniewskim i Danielem Żurkowskim- Mistrzami Kuchni Pałuckiej i magikami kuchni molekularnej. Niestety wszystkie pyszności rozpłynęły się w ustach uczestników… Nie ma się co dziwić!

Warsztaty taneczne poprowadził p. Arkadiusz Milarski- zawodowiec, który zaraża tańcem! Uwielbiany przez dzieci, młodzież i dorosłych! Rozrywany przez pary przyszłych nowożeńców…. Cud, że udało nam się zaprosić go do nas!

Pod jego czujnym okiem i uchem uczestnicy stworzyli coś wyjątkowego- istną hybrydę taneczną- połączenie tradycji z nowoczesnością- hiphopowego krakowiaka!

Przepiękne apaszki w barwach narodowych wykonała młodzież w czasie warsztatów kroju i szycia pod kierunkiem niesamowicie precyzyjnych rąk p. Jolanty Lubeckiej- Grobelnej i fantazji historyczno- artystycznej p. Danuty Wesołowskiej.

W fizyczno-chemiczny zawrót głowy wprowadziły uczestników p. Iwona Zbieranek i Agata Wojciechowska- pozytywnie zakręcone nauczycielki z Zespołu Szkół w Barcinie. Oczywiście prowadzące zadbały o maksimum bezpieczeństwa naszych uczestników i wszyscy wrócili z warsztatów cali i zdrowi.

Uczestnicy warsztatów z robotyki z p. Tomaszem Woźnickim- wicedyrektorem i prawdziwym pasjonatem matematycznym zaprojektowali machiny, których walkę mogliśmy podziwiać podczas sobotniego spotkania. To było prawdziwe starcie tytanów technologii!

Warsztaty artystyczne poprowadziła mistrzyni makramy- p. Jolanta Surma. Jej prace były częścią scenografii do filmu "Mroczne Cienie" z Johnym Deppem w roli głównej, a także wystawiane w różnych zakątkach naszego kraju i nie tylko. Pod jej czujnym okiem uczestnicy wykonywali biało- czerwone łapacze snów, które stały się symbolem ziszczonych  snów dawnej młodzieży polskiej o Niepodległej Polsce.

Zdjęcia i relacje na żywo z tej części Sympatycznej Olimpiady można zobaczyć na facebookowym profilu Zespołu Szkół w Barcinie.

W tym samym czasie opiekunowie grup oraz nauczyciele z placówek oświatowych naszej gminy wzięli udział w warsztatach pt. “Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w świetle nowych przepisów oświatowych”, które poprowadziła p. Barbara Szewczyk z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Żninie, a także w wykładzie na temat pozamedycznego wykorzystania leków przez młodzież przygotowanym przez p. Anetę Budzeniusz z Włocławka.

Następnego dnia grupy wzięły udział w warsztatach profilaktycznych, które poprowadzili:

·         p. Paulina Arkuszewska i p. Monika Mróz - Grzybowska- “Samookaleczanie, czyli jak reagować”;

·         p. Anna Rucińska-Niesyn- “Fonoholizm”;

·         p. Małgorzata Kwapisz-Brokos- “Jak budować trwałe relacje?”;

·         p. Michał Łazur- “Kompetencje lidera”;

·         sierż. Szymon Tworowski i pani komisarz Monika Hermann- “Prawo autorskie i własność intelektualna w Internecie”.

Warto podkreślić, że temat warsztatów pt. “Jak budować trwałe relacje” zainicjowała szkolna grupa profilaktyczna MóJ PORT. Zaskoczeniem, ale i potwierdzeniem ważności tematu był fakt, że chęć uczestnictwa w tych zajęciach zgłosiło 50% uczestników Sympatycznej Olimpiady. To ważna informacja dla opiekunów, wychowawców i nauczycieli o tym, że młodzi ludzie tęsknią za bliskością i dobrą więzią z drugim człowiekiem. Warto o tym pamiętać!

Celem imprezy było propagowanie życia radosnego, bezpiecznego, bez nałogów i przemocy. Promowaliśmy różne alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Czasu bez telefonu i komputera. Zwracaliśmy uwagę na ogromną wartość jaką jest drugi człowiek i obcowanie z nim. Uczestnicy wyjeżdżali z Barcina zmęczeni, ale zadowoleni. Niektórym udało się zawiązać nowe znajomości, oby trwały jak najdłużej.

Sympatyczna Olimpiada dobiegła końca, ale barciński MóJ PORT pracuje dalej, opierając swoje działania na ważnych umiejętnościach kluczowych- dobrych relacjach, wzajemnym wsparciu, wymianie doświadczeń i twórczych działaniach.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w udział i organizację Sympatycznej Olimpiady.

Opiekunki barcińskiej grupy profilaktycznej MóJ PORT-

 

Marlena Korgul i Magdalena Forgiel

Było sympatycznie!!!

W dniach 14-15 września 2018 roku po raz drugi w naszym mieście odbyła się Sympatyczna Olimpiada. Przedsięwzięcie wyrosło z idei ogólnopolskiego programu “Profilaktyka a Ty”, promującego modę na życie bez uzależnień i przemocy.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Barcin.   Jego projekt złożyła w roku 2017 absolwentka naszego liceum Izabela Marczak. W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież z terenu gminy Barcin oraz województwa kujawsko- pomorskiego.

Tegoroczne przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem   Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, pana Marka Gralika oraz Burmistrza Barcina, pana Michała Pęziaka.

Sympatyczna Olimpiada rozpoczęła się 14. września w piątek w barcińskiej Hali Widowiskowo- Sportowej o godzinie 8:30 rozgrywkami sportowymi, w których wzięły udział dzieci z klas IV- VI szkół podstawowych naszej gminy- Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie, Szkoły Podstawowej w Mamliczu, Szkoły Podstawowej nr 1 im. dra Stanisława Krzysia w Barcinie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie.

Uczniowie mierzyli się w konkurencjach z przymrużeniem oka. Sprawdzali swoje umiejętności np. wykonując slalom kelnera, taniec połamaniec, a nawet wzięli udział w jakże zacnej próbie rycerskiej. Konkurencje sprawdzały szybkość, zręczność i pomysłowość uczestników. Trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami, również współpracy w zespole, by zrealizować zadania. Uczestnicy świetnie się bawili.

W kolejnej części spotkania, od godz.11:00, wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 3 w Barcinie, Przedszkola w Piechcinie oraz nasi goście z Przedszkola “Kujawiaczek” w Złotnikach Kujawskich. Było bardzo radośnie, energicznie i wesoło. Grupy maluszków wykazały się nie lada umiejętnościami- ogromną koordynacją ruchową, zwinnością i dużą dozą pozytywnego nastawienia. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Barcinie oraz wolontariusze z klasy sportowej i barcińskiej grupy Mój PORT.

Podczas obu części towarzyszyli nam ważni goście- Zastępca Burmistrza Barcina p. Lidia Kowal, Zastępca Komendanta Policji w Barcinie p. komisarz Tomasz Mellem, pani Krystyna Błaszak- koordynator miejsko- gminnego programu uzależnień, pan Rafał Rydlewski- Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, pan Włodzimierz Osuch- Prezes Stowarzyszenia SAMPO oraz Przewodniczący Rady Seniorów p. Andrzej Szczepański. Obecni byli również nauczyciele placówek oświatowych naszej gminy, a także mieszkańcy gminy Barcin.

Dużą atrakcją była policyjna maskotka- Polfinek. Uczestnicy Sympatycznej Olimpiady zachęcani byli przez młodzież z barcińskiej grupy profilaktycznej MóJ PORT do integracyjnych animacji i tańców, takich jak znana już wszystkim belgijka, country, wygłupiaczek czy chocolate. Wszystkie drużyny otrzymały medale w postaci kompasów, wskazujących odpowiednią drogę życia- życia wolnego przez przemocy i uzależnień oraz słodkie upominki.

Podczas obu części promowaliśmy bezpieczeństwo, zdrową rywalizację i integrację dzieci z różnych środowisk oraz radość z obcowania z drugim człowiekiem.

Po południu zawitali do nas goście z Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Bydgoszczy, Złotnik Kujawskich i Strzelna, działający podobnie jak barciński MóJ PORT w grupach młodzieżowych, realizujących idee ogólnopolskiego programu “Profilaktyka a Ty”.Do naszej inicjatywy dołączyła również młodzież z terenu gminy- Zespół Szkół Niepublicznych  z Piechcina, Zespół Publicznych Szkół z Piechcina, Szkoła Podstawowa nr 1 im. dra Stanisława Krzysia w Barcinie oraz Zespół Szkół w Barcinie. Łącznie było dwanaście grup, które przybyły do naszego miasta z pozytywną porcją humoru i dawką zdrowego dystansu do siebie, o czym świadczyć mogą nazwy tych zespołów- “Roztańczone Kowbojki”, “Pierniki”, “Piechcińskie Aniołki”, “Różowe Pączusie” czy “Ziewające Orangutany”! W tej części spotkania dołączyli do nas również: Prezes Stowarzyszenia "Sympatycy" p. Danuta Łazur wraz z p. Danutą Zybałą- skarbnikiem stowarzyszenia, a także aktor Teatru Iluzji z Warszawy wspierający działania profilaktyczne p. Tomasz Bieliński.

O godz. 17:00 spod Zespołu Szkół w Barcinie wyruszył barwny korowód, w którym uczestnicy Sympatycznej Olimpiady przemaszerowali na murawę stadionu lekkoatletycznego, by promować wartości profilaktyczne we wspólnych zabawach, animacjach i tańcu. Naszych gości uroczyście powitała pani Marzena Wolska- dyrektor Zespołu Szkół w Barcinie i dokonała oficjalnego otwarcia imprezy. Uczestnicy spotkania wzięli udział w takich konkurencjach jak: pchnięcie kaloszem, rzut beretem, sztafeta z jajem, sprint z bukietem do ukochanej i slalom kelnera.

Oczywiście konkurencje sprawdzały predyspozycje fizyczne, ale najważniejsza dla nas była wspólna zabawa i pozytywna energia, bo przecież ruch uwalnia solidną porcję endorfin. Ważne też, by mieć dystans do siebie i nie skupiać się tylko na osiąganiu laurów. Dla zwycięzców konkurencji organizatorzy przygotowali bukiet świeżej rzodkiewki, kosz brzoskwini płaskich jak… beret, porcję wysokowitaminowych winogron prosto z barcińskich ogrodów, a nawet patelnię ufundowaną przez Szalonego Mistrza Szkolnej Kuchni.

Od 21:00 do 24:00 trwały warsztaty tematyczne dla młodzieży, a także szkolenie dla opiekunów i nauczycieli z terenu gminy. W tym roku, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w nasze działania profilaktyczne wpisaliśmy również wartości patriotyczne.

Warsztaty radiowe poprowadził p. Tomasz Bieliński- aktor znany warszawskiej publiczności, iluzjonista, redaktor naczelny Tematycznej Radiowej Anteny Profilaktycznej (TRAP). Efektem ich ciężkiej i długiej pracy jest dżingiel, którego można posłuchać,  klikając na poniższy link: https://www.youtube.com/watch?v=gvdszp0M1XQ

Warsztaty geocachingowe poprowadzili p. Jacek Grobelniak i Hubert Łukomski, którzy na swoim koncie mają 6000 skrzynek. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję poszukać cachów związanych z Powstaniem Wielkopolskim i przypomnieć sobie co nie co o tym jedynym w historii Polski zwycięskim powstaniu.

Step-dance poprowadziła p. Żaneta Kopydłowska- najbardziej dynamiczna kobieta w naszym mieście, natomiast warsztat fotograficzny p. Halina Pietrzak- kobieta bystrego oka i wielu talentów.

Warsztaty teatralne przygotował p. Artur Jakubowski- Dyrektor MDK w Barcinie, autor bloga “Kultura według Artura”. Wiemy, że podczas warsztatów było dużo dobrej zabawy, ale i sporo pracy, której efekty mogliśmy podziwiać podczas sobotniego spotkania podsumowującego.

Lody i owocowy kawior przygotowali dla nas uczestnicy warsztatów kulinarnych z opiekunami- p. Krzysztofem Leśniewskim i Danielem Żurkowskim- Mistrzami Kuchni Pałuckiej i magikami kuchni molekularnej. Niestety wszystkie pyszności rozpłynęły się w ustach uczestników… Nie ma się co dziwić!

Warsztaty taneczne poprowadził p. Arkadiusz Milarski- zawodowiec, który zaraża tańcem! Uwielbiany przez dzieci, młodzież i dorosłych! Rozrywany przez pary przyszłych nowożeńców…. Cud, że udało nam się zaprosić go do nas!

Pod jego czujnym okiem i uchem uczestnicy stworzyli coś wyjątkowego- istną hybrydę taneczną- połączenie tradycji z nowoczesnością- hiphopowego krakowiaka!

Przepiękne apaszki w barwach narodowych wykonała młodzież w czasie warsztatów kroju i szycia pod kierunkiem niesamowicie precyzyjnych rąk p. Jolanty Lubeckiej- Grobelnej i fantazji historyczno- artystycznej p. Danuty Wesołowskiej.

W fizyczno-chemiczny zawrót głowy wprowadziły uczestników p. Iwona Zbieranek i Agata Wojciechowska- pozytywnie zakręcone nauczycielki z Zespołu Szkół w Barcinie. Oczywiście prowadzące zadbały o maksimum bezpieczeństwa naszych uczestników i wszyscy wrócili z warsztatów cali i zdrowi.

Uczestnicy warsztatów z robotyki z p. Tomaszem Woźnickim- wicedyrektorem i prawdziwym pasjonatem matematycznym zaprojektowali machiny, których walkę mogliśmy podziwiać podczas sobotniego spotkania. To było prawdziwe starcie tytanów technologii!

Warsztaty artystyczne poprowadziła mistrzyni makramy- p. Jolanta Surma. Jej prace były częścią scenografii do filmu "Mroczne Cienie" z Johnym Deppem w roli głównej, a także wystawiane w różnych zakątkach naszego kraju i nie tylko. Pod jej czujnym okiem uczestnicy wykonywali biało- czerwone łapacze snów, które stały się symbolem ziszczonych  snów dawnej młodzieży polskiej o Niepodległej Polsce.

Zdjęcia i relacje na żywo z tej części Sympatycznej Olimpiady można zobaczyć na facebookowym profilu Zespołu Szkół w Barcinie.

W tym samym czasie opiekunowie grup oraz nauczyciele z placówek oświatowych naszej gminy wzięli udział w warsztatach pt. “Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w świetle nowych przepisów oświatowych”, które poprowadziła p. Barbara Szewczyk z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Żninie, a także w wykładzie na temat pozamedycznego wykorzystania leków przez młodzież przygotowanym przez p. Anetę Budzeniusz z Włocławka.

Następnego dnia grupy wzięły udział w warsztatach profilaktycznych, które poprowadzili:

·         p. Paulina Arkuszewska i p. Monika Mróz - Grzybowska- “Samookaleczanie, czyli jak reagować”;

·         p. Anna Rucińska-Niesyn- “Fonoholizm”;

·         p. Małgorzata Kwapisz-Brokos- “Jak budować trwałe relacje?”;

·         p. Michał Łazur- “Kompetencje lidera”;

·         sierż. Szymon Tworowski i pani komisarz Monika Hermann- “Prawo autorskie i własność intelektualna w Internecie”.

Warto podkreślić, że temat warsztatów pt. “Jak budować trwałe relacje” zainicjowała szkolna grupa profilaktyczna MóJ PORT. Zaskoczeniem, ale i potwierdzeniem ważności tematu był fakt, że chęć uczestnictwa w tych zajęciach zgłosiło 50% uczestników Sympatycznej Olimpiady. To ważna informacja dla opiekunów, wychowawców i nauczycieli o tym, że młodzi ludzie tęsknią za bliskością i dobrą więzią z drugim człowiekiem. Warto o tym pamiętać!

Celem imprezy było propagowanie życia radosnego, bezpiecznego, bez nałogów i przemocy. Promowaliśmy różne alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Czasu bez telefonu i komputera. Zwracaliśmy uwagę na ogromną wartość jaką jest drugi człowiek i obcowanie z nim. Uczestnicy wyjeżdżali z Barcina zmęczeni, ale zadowoleni. Niektórym udało się zawiązać nowe znajomości, oby trwały jak najdłużej.

Sympatyczna Olimpiada dobiegła końca, ale barciński MóJ PORT pracuje dalej, opierając swoje działania na ważnych umiejętnościach kluczowych- dobrych relacjach, wzajemnym wsparciu, wymianie doświadczeń i twórczych działaniach.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w udział i organizację Sympatycznej Olimpiady.

Opiekunki barcińskiej grupy profilaktycznej MóJ PORT-

Marlena Korgul i Magdalena Forgiel