AdminS

Warsztaty architektoniczne w klasie 2aDzisiaj 3 października 2018 roku w klasie 2 a odbyły się niezwykłe zajęcia z dziedziny projektowania. Gośćmi były panie, które przyjechały z Warszawy i na co dzień pracują w Fundacji LafargeHolcim Wspólnie. Dzieci wzięły udział w dwugodzinnych warsztatach Laboratorium Architektury, podczas których zapoznały się z zagadnieniami z zakresu architektury współczesnej, budownictwa, dyskutowały na temat poszukiwania inspiracji i różnych rozwiązań projektowych.

Po krótkiej części wykładowej uczniowie przystąpili do działania. Pracowali w 4 grupach nad projektami- makietami swoich wymarzonych budynków. Dzieci dostały wszystkie potrzebne materiały – bloki, guziki, wykałaczki, sznurki, plasteliny, wstążki- wszystko co umożliwiło realizację wymyślonych projektów. Uczyły się jednocześnie jak pracować w zespole, jak dochodzić do kompromisów. Na koniec zajęć przyszedł czas na grupowe prezentacje projektów i pytania innych grup dotyczące konstrukcyjnych pomysłów. Powstały domy – „Stokrotka”, którego inspiracją była tęsknota za latem, dyniowy dom strachu, dom o nazwie „Fikus” czy też dom „Trójkątne Show”, który trzykrotnie był poprawiany i tylko dzięki wytrwałości młodych architektów powstał wymarzony budynek. Całe spotkanie warsztatowe było radosnym tworzeniem, wymianą pomysłów, dzieleniem się zadaniami i pokonywaniem problemów. Uwieńczeniem pracy było otrzymanie certyfikatów Młodego Architekta i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Mama naszej uczennicy, która była koordynatorką tego spotkania, nagrodziła wszystkich uczestników warsztatów słodkościami. Dziękujemy pani Aniu!