|
AdminS

5 października 2018r. ja wraz z grupą dziewcząt ze szkolnego PaTPORTu wzięłyśmy udział w uroczystości pt. „Jestem młodym (wolnym) Polakiem”, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Toruniu. Opiekunkami wycieczki zostały pani psycholog Anna Rucińska-Niesyn oraz pani dyrektor Marzena Wolska. Celem wycieczki było promowanie postawy patriotycznej i sposobu życia bez uzależnień i przemocy.

Przed południem zebrałyśmy się na parkingu za szkołą, omówiłyśmy regulamin wycieczki, a następnie wyruszyłyśmy do Torunia. Na miejscu byłyśmy po godzinie 12:00. Wspólnie z innymi gośćmi odśpiewałyśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, a także wysłuchałyśmy kilku ciekawych przemówień oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu tamtejszego chórku. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy hymn PaTu i w licznym gronie zatańczyliśmy belgijkę. Po części oficjalnej mogłyśmy rozwinąć nasze umiejętności na warsztatach tematycznych, m.in. kuchennych, gdzie poznałyśmy nowe przepisy i sztuczki kulinarne oraz tańca irlandzkiego, na których poprawiłyśmy naszą koordynację ruchową. Impreza zakończyła się o godzinie 15:00. Godzinę później byłyśmy już w Barcinie i powróciłyśmy do naszych domów.

Cała wycieczka odbywała się w miłej, bezpiecznej atmosferze. Nikomu nie zabrakło dobrego humoru. Uważam, że warto brać udział w takich uroczystościach, ponieważ pokazują, że można się dobrze bawić bez używek.

Marta Burnos, uczestniczka szkolnego PaTPORTu