|
AdminS

Już 16 października nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w biciu rekordu

w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji

krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób

Tegoroczna akcja to kontynuacja tych przeprowadzanych wcześniej. Nasza szkoła ma kilkuletnie doświadczenie w ich przeprowadzaniu. Od kilku lat wszyscy chętni uczniowie klas trzecich brali udział w szkoleniach z pierwszej pomocy, które prowadziła pani Elżbieta Dolatowska - edukator z ramienia WOŚP. Przed tegorocznym biciem rekordów naszych najmłodszych uczniów przeszkolą ich starsze koleżanki z Liceum: Olga i Martyna Wypijewskie, Maria Wolska i Julia Maciejewska.

Co roku bijemy kolejne rekordy.

3majcie kciuki by wszystko się udało !!! :-)

Zapraszamy do obejrzenia  filmu instruktażowego przygotowanego przez Fundację WOŚP 

Podczas wtorkowego bicia rekordu wykonujemy jedynie cykle RKO (30 ucisków i 2 wdechy) a każdy powinien wykonać przynajmniej pięć takich cykli. Każdy prowadzi akcję ratunkową bez podejścia i wykonania telefonu