|
AdminS

Kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w piątek 26 października 2018 roku w Bibliotece Miejskiej w Barcinie. Było to spotkanie wyjątkowe. Rozpoczęliśmy od dzielenia się wrażeniami po przeczytaniu książki pt. „ Droga do Nobla”. Rozmawialiśmy na temat wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania trudności z jakimi musiała borykać się bohaterka książki Maria Skłodowska-Curie. Podziwialiśmy upór i poświęcenie naszej dwukrotnej noblistki. Podczas spotkania klubu gościliśmy również p. Zofię Jesionowską autorkę tomiku wierszy „ W krainie dzieciństwa”. Była to dla nas niespodzianka, którą zorganizowała p. Joanna Kujawa-Drozdowska, opiekun naszego klubu. Pani Zofia opowiedziała nam historię powstania wierszy a następnie wspólnie czytaliśmy ulubione utwory z tego tomiku. W tym dniu każdy z nas miał zabrać na spotkanie do Biblioteki Miejskiej swój egzemplarz tomiku wierszy pani Zofii. Na zakończenie p. Zofia Jesionowska wpisała każdemu na okładce przyniesionych książek piękną dedykację. Tradycyjnie spotkanie zakończyło się wspólną fotografią.

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki klasa 2 a