|
AdminS

                    

W bieżącym roku obchodzone są uroczystości związane ze 100 - leciem odzyskania niepodległości. Nauczyciele świetlicy szkolnej w budynku przy ul. Artylerzystów również wzięli udział w upamiętnieniu tego wydarzenia. Pierwszym działaniem było uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek pocztowych bohaterom II wojny światowej, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

23 października 2018 r. uczniowie  z nauczycielami świetlicy wybrali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, gdzie wysłuchali wystąpienia na temat odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Pogadanka, którą przygotowała pani Olga Gralak - Ćwikła, była wzbogacona zdjęciami z lat 1918 - 1920.

Dziękujemy pani Oldze za wspaniałe spotkanie, które pozwoliło dzieciom zrozumieć historię naszego państwa. Inicjatorami tych działań byli nauczyciele świetlicy p. I. Goździk i p. P. Kwaśniewski.

Iwona Goździk