|
AdminS

„Medaliony „ Zofii Nałkowskiej zawitały na deski sceny inowrocławskiego teatru. Młodzież naszego liceum 19 listopad br. obejrzała poruszający spektakl przygotowany przez znanych już nam aktorów Teatru z Kielc.

Historia świata obfituje w wydarzenia piękne i wzniosłe, ale również w takie, o których wszyscy chcieliby zapomnieć lub nie wiedzieć , bo wypełniają najczarniejsze karty historii .To przede wszystkim sztuka jest nośnikiem PRAWDY, nie pozwala zapomnieć o tym, co jest niewygodne i nie chciane… To właśnie „Medaliony”- zbiór opowiadań Nałkowskiej- stały się prozatorską miniaturą, przekazującą wstrząsające fakty ludobójstwa z czasów II wojny światowej. Sama lektura tej książki nie pozwala odczuć ani sobie wyobrazić ogromu cierpienia, tragedii i rozpaczy ludzi, którzy musieli przejść przez to piekło. Aktorzy w sposób głęboki i wzruszający oddali chwile tamtych czasów ,o których nie wolno nam zapomnieć. Ta sztuka poruszyła nasze serca i umysły…

Licealiści i opiekunowie