|
AdminS

13 listopada odbył się Szkolny Konkurs Gwary Pałuckiej, w którym udział wzięli uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum. Uczestnicy zaprezentowali utwory autorstwa pana Mirosława Binkowskiego, który znany jest ze szczególnego umiłowania Pałuk, a szczególnie gwary pałuckiej. W tym roku jury, w którym zasiadły panie: Marta Wilk-Wierzbińska i Hanna Robaczewska, oceniało uczestników indywidualnych i jedną grupę. Ostatecznie I miejsce zajął Nikodem Rydlewski (opiekun – p. Iwona Szkopiak), II miejsce – Piotr Pietruszewski (opiekun – p. H. Robaczewska), III miejsce – Roksana Dypolt (opiekun – p. H. Robaczewska). Wyróżnienie otrzymała Agata Muranty (opiekun – p. Iwona Szkopiak). Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Gwary Pałuckiej, który odbędzie się 22 listopada w Bibliotece Publicznej miasta i Gminy Barcin.

Hanna Robaczewska