|
AdminS

MichałMichał Wojtkowiak to uczeń III klasy Gimnazjum. Jest finalistą dwóch konkursów kuratoryjnych: z fizyki i języka angielskiego. Właśnie dowiedzieliśmy się, że otrzymał stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

Michał podkreśla, że od zawsze interesowała go otaczająca przyroda i wszechświat. Mimo ogromu nauki, znajduje czas, by się rozwijać, szczególnie z fizyki, matematyki, informatyki, chemii i języka angielskiego. Programuje strony internetowe, aplikacje i gry komputerowe. Swój angielski szlifuje oglądając programy anglojęzyczne typu Discovery czy Science-fiction. Idealnie łączy przedmioty ścisłe z językiem angielskim, czytając artykuły w tym języku, bo jak mówi, tam jest łatwiej znaleźć to, czego szuka. Michał swoją przyszłość łączy z fizyką lub chemią kwantową. Czuje, że jest w tej dziedzinie dużo nieodkrytych tajemnic. Może będzie wykładowcą na uczelni, naukowcem. Takie ma marzenia. A ja powiem po angielsku: Michale pamiętaj „dreams come true”.

Alicja Huszcza