|
AdminS

Dnia 21 listopada 2018r. w budynku przy ulicy Artylerzystów obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Już kolejny rok impreza ta pomogła zintegrować całą społeczność szkolną. W tym roku bardzo aktywnie uczestniczyli w niej harcerze oraz przedstawiciele RSU. Już od samego rana witali oni wszystkich przychodzących do szkoły wręczając uśmiechnięte buźki (naklejki). Na holach porozwieszano kartki z  dobrymi myślami, z których można było zerwać życzliwy wpis i komuś go podarować. Pojawiły się też kartki z życzliwymi zadaniami do wykonania przez chętnych uczniów. Trzeba było uśmiechnąć się do kilku osób podczas przerwy, podejść do samotnej koleżanki lub kolegi, zrobić coś dobrego dla wybranej osoby. Zarówno pozytywne wpisy jak i życzliwe zadania cieszyły się sporym zainteresowaniem naszych podopiecznych. Tego dnia każdy uczeń otrzymał od wychowawcy tzw. bonus, czyli los z niespodzianką. Były to przygotowane przez nauczycieli słodkości (cukierki, ciasteczka, muffinki, jajka niespodzianki) oraz odblaski i plany lekcji. Uczniowie z klas I-III spotkali się w stołówce szkolnej, by tam życzliwie rozpocząć dzień od wysłuchania radosnej piosenki w języku angielskim, przygotowanej podczas zajęć artystyczno-językowych przez uczniów klasy I c. Następnie uczniowie wzięli udział w pląsach harcerskich, prowadzonych przez uczennice ze szkolnej drużyny harcerskiej. Do pląsów przyłączyli się również uczniowie z klasy VII c, którzy wraz ze swoją wychowawczynią przybyli do nas z życzliwą wizytą. Tego dnia uczniowie z klas I-VI podczas zajęć z wychowawcami wykonali również życzliwe serca, na których zamieścili pozytywne wpisy dla rówieśników. Serca zostały zawieszone przez uczniów na specjalnie przygotowanej gazetce. W ten sposób zobowiązaliśmy się dbać o klimat życzliwości i życzliwe wzajemne relacje w naszej szkole każdego dnia. Organizatorami imprezy były panie: A. Baczyńska, R. Dziurzyńska, E. Kwiatkowska, O. Nowicka, B. Krause, E. Wojtkowiak, E. Rydlewska, M. Błaszak, I. Goździk, J. Gołębiewska, A. Błażejewska, A. Gaczkowska, K. Czyżewska, K. Moritz, S. Gwizdała i A. Rucińska-Niesyn. Dziękujemy Pani Dyrektor M.Wolskiej i Pani Wicedyrektor M.Wiland oraz wszystkim nauczycielom, którzy tego dnia zadbali o niespodzianki dla uczniów.

Anna Rucińska-Niesyn