|
AdminS

Badminton LO28 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w badmintonie dziewcząt i chłopców (licealiada rocznik 1999 i młodsi). Do rywalizacji zgłosiło się sześć szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, I Liceum Ogólnokształcące w Żninie, Zespół Szkół w Barcinie, Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie i Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim. Rywalizacja odbywała się systemem rosyjskim, do dwóch przegranych.

Naszą szkołę reprezentowali: Marta Kropińska, Patrycja Łysy oraz Radosław Sulecki, Radosław Wisz i Jakub Zarada (rezerwa). Świetny występ zanotowała Marta Kropińska, która po bardzo dobrej grze i zaciętych pojedynkach zajęła 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, a Patrycja Łysy 7 miejsce. Jeszcze lepiej zaprezentował się Radosław Sulecki, który był tego dnia najlepszym zawodnikiem wśród chłopców plasując się na 1 miejscu. Natomiast Radosław Wisz po dwóch porażkach zajął 4 pozycję.

Drużynowym Mistrzem Powiatu Żnińskiego w badmintonie w kategorii chłopców została ekipa Zespołu Szkół w Barcinie i będzie reprezentowała powiat żniński w półfinale wojewódzkim. Nasze dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo powiatu.