|
AdminS

29 listopada klasa 1 b wraz z Rodzicami urządziła andrzejki. Świętowanie rozpoczęło się od lania wosku. Każdy był ciekaw, co też ta figurka z wosku będzie przedstawiała. Kolejną wróżbą było wyciągnięcie karteczki z nazwą zawodu, który będziemy wykonywać w przyszłości. Nie zabrakło ciasteczek z wypisaną wróżbą . Dziewczynki losowały babeczki z różowym lukrem, chłopcy- z niebieskim. Przebijaliśmy igłą serduszka, na których były wypisane imiona przyszłych mężów luż żon. :-) Losowaliśmy nazwy owoców, zwierzątek, zaglądaliśmy pod zielone kubeczki, kręciliśmy butelką wokół gwiazdek z liczbami, rzucaliśmy monetą do miski z wodą. Za każdym razem mogliśmy dowiedzieć się ciekawostek o swojej przyszłości. Wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Między wróżbami zajadaliśmy się pysznymi rogalikami i plackami upieczonymi przez mamusie. Na koniec nie zabrakło tańca przy muzyce. Dziękujemy z całego serca Rodzicom, dzięki którym zabawa andrzejkowa mogła mieć taki charakter. Kolejny raz chce się zaśpiewać piosenkę „ Cudownych rodziców mam...”

Olga Nowicka