|
AdminS

Klasa IV c w połowie listopada 2018r. była na wycieczce w Bydgoszczy. Uczestniczyliśmy tam w lekcji historii i wychowania fizycznego. W Muzeum Mydła i Historii Brudu mieliśmy okazję poznać dzieje mydła. Dowiedzieliśmy się jak dbano o higienę w starożytnym Egipcie, średniowiecznej Europie czy nowożytnej Francji. W ciekawy sposób pani opowiedziała nam o wyrobi e środków służących do mycia w przeszłości. Czy wiedzieliście, że środki do mycia do XIX wieku gospodynie wytwarzały same? Mogliśmy zobaczyć też zrekonstruowane wnętrze pierwszej bydgoskiej Fabryki Świec i Mydła, a także własnoręcznie wykonać mydło, jako pamiątkę po wizycie w muzeum. Później szaleliśmy na trampolinach góra - dół, góra - dół. Było fajnie, zwłaszcza w basenie z gąbkami. Można powiedzieć, że na wycieczce było coś ciała i dla ducha.

Opiekunki E. Gościńska i J. Kranc