|
AdminS

W Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami zawodów na zlecenie Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego byli działacze MKS Baszta Żnin w osobach Piotra Konieczyńskiego oraz Michała Krzyżaniaka. Turniej rozgrywany był w systemie kołowym „mecz i rewanż”. Nasza drużyna jechała walczyć o medal, gdyż w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce i była to dobra okazja do utrzymania dobrej passy. W tym roku do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Do ostatniej rundy toczyła się rywalizacja o pierwsze miejsce w turnieju. Ostatecznie nasz mocno odmłodzony zespół w składzie: Julia Maciejewska, Maria Wolska, Marcin Osiecki, Jakub Kołaczyk wróciła ze Żnina z tytułem drugich wicemistrzów powiatu! Indywidualnie wśród dziewcząt z tytułem mistrzyni powiatu wróciła Julia Maciejewska, która wygrała 4 pojedynki, a jeden zremisowała. Natomiast trzecie miejsce wśród chłopców zajął Jakub Kołaczyk, który wygrał cztery pojedynki i przegrał jeden. Gratulujemy.

Hubert Łukomski