AdminS

Właśnie ukazały się długo oczekiwane wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Miło jest nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły Bartosz Koliński zajął  w tegorocznej edycji konkursu I miejsce w kategorii klas IV-VI Bartosz jest uczniem klasy VI b. Warto nadmienić, że Bartek ma już dwa sukcesy na swoim koncie.  W III klasie zajął I miejsce a w klasie 5 został laureatem miejsca 3. Bartosz jest wielkim pasjonatem informatyki, tworzy własne gry, od zawsze lubi matematykę, rozwiązywanie łamigłówek oraz grę w szachy.

Uroczyste zakończenie XIII Edycji Konkursu Bóbr odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.