AdminS

10.stycznia 2019 roku  w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie z Panią z PPP ze Żnina, która przybliżyła nam temat dotyczący konsekwencji zażywania narkotyków oraz wszelakich środków psychoaktywnych. Zajęcia zorganizowane zostały przez Panią pedagog Małgorzatę Kwapisz - Brokos oraz Panią Ewelinę Ziętek. Na początku spotkania Pani opowiedziała krótko, co to są narkotyki i od jakich czynników zależy ich spożywanie przez ludzi młodych, ale i nie tylko. Wspólnie ułożyliśmy definicję słowa uzależnienie i obejrzeliśmy krótki film, który zawierał głębokie przesłanie. Pani Paulina mówiła, w jaki sposób uzależnienie wyniszcza organizm, a w najgorszym przypadku prowadzi do śmierci. Następnie uzupełnialiśmy tabelę, która ukazywała skutki fizyczne i psychiczne zażywania tych substancji. Na zakończenie spotkania Pani zebrała chętnych do przeprowadzenia ćwiczenia, które umożliwiło nam sprawdzenie, jak zachowuję się osoba pod wpływem narkotyków. Wykorzystała do tego specjalne NARKOgogle, które spowodowały takie zachowania jak utrata równowagi, widzenie poczwórne, czy nieumiejętność wykonania prostej czynności ,jak np. ułożenie z 4 klocków choinki czy ”przybicie piątki”. Na koniec podziękowaliśmy za spotkanie i rozeszliśmy się do swoich klas. Była to bardzo ważna lekcja. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, czym tak naprawdę jest uzależnienie oraz jakie są jego przyczyny i skutki. Z pewnością mogę stwierdzić, że wyszliśmy mądrzejsi o nowe doświadczenia :).

Julia Bronk kl.II LO