|
AdminS

14 grudnia 2018 w Zespole Szkół w Barcinie o godz.9.00 odbył się apel podsumowujący działania w ramach projektu edukacyjnego pt: „Christmas in the Galaxy” dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Uczniowie mieli możliwość uporządkować swoją wiedzę na temat kosmosu oraz zaprezentować swoje umiejętności wokalno- artystyczne w języku polskim i angielskim. Uczeń klasy IVb -Dorian Różak zaprezentował piosenkę w języku angielskim „Twinkle, winkle Little star”, Antek Mika z klasy II b i Amelia Bolińska z klasy III b zaśpiewali „Piosenkę o planetach”, natomiast uczniowie klasy IV a, IV b, IV c zaprezentowali pastorałkę pt:” Gore Gwiazda”. Na podstawie prezentacji multimedialnej wykonanej na lekcji Informatyki przez uczennicę III klasy gimnazjum- Martynę Ojczenasz, uczniowie poznali ciekawostki związane z Wszechświatem. Podczas prezentacji łączyliśmy język polski z językiem angielskim nad czym czuwała panie Elżbieta Kwiatkowska. Nie mogło zabraknąć zabawy ruchowej przygotowanej przez panią Iwonę Goździk, polegającej na ustawieniu się planet w odpowiedniej kolejności od Słońca. Podczas tego zadania przedstawiciel z każdej klasy za pomocą wykonanej wcześniej plakietki (podczas zajęć ze swoim wychowawcą) ustawiał się na scenie według kolejności ustawienia planet w kosmosie. Nasi uczniowie mogą pochwalić się ogromną wiedzą na temat kosmosu. Bez problemu wykonali powierzone im zadanie. Pani wicedyrektor Małgorzata Wiland, przygotowała Quiz dla każdej klasy, podczas którego nasi uczniowie bez najmniejszych problemów stawili czoło wyzwaniu. Mieliśmy także możliwość obejrzeć film z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA, gdzie kosmonauci złożyli życzenia wszystkim Ziemianom z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Gościem specjalnym była pani Aleksandra Górna z Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli z Bydgoszczy, która była pod ogromnym wrażeniem umiejętności wokalno- artystycznych naszych uczniów oraz wiadomości jakie mają na temat kosmosu w języku polskim i angielskim.

Podsumowanie przygotowały panie: Małgorzata Wiland, Elżbieta Kwiatkowska, Iwona Goździk