|
AdminS

sklepW piątek 8 lutego dzieci z klasy I d zamieniły ławki w stoiska. Układały na nich "towar" – wybrane zabawki, przybory, warzywa, owoce, (to co przyniosły do szkoły), wykorzystały zgromadzone ręczniki papierowe, mleko w kartonikach. Zrobiły tabliczki z cenami (w złotówkach) i podzieliły się na sprzedawców i kupujących. Powstała księgarnia, drogeria, sklep z zabawkami, spożywczy, warzywniak. W swoich portfelach zgromadziły papierowe pieniążki. W czasie zabawy jedni robili zakupy w "sklepach" mając najpierw tylko 10 złotych, a drudzy sprzedawali produkty, wydawali resztę. Dzieci musiały podejmować decyzje co mogą kupić, a na co im już nie wystarczy pieniążków. Potem podeszli do bankomatu i otrzymali większą ilość pieniędzy. Wtedy to była zabawa, oj torby z zakupami pękały. Jednak na podsumowaniu zajęć same doszły do bardzo pięknych wniosków: "pieniądze w życiu człowieka, są bardzo ważne - stanowią wynagrodzenie za wykonywaną pracę, ale i są przyczyną wielu kłopotów w podjęciu decyzji". Jak widać łącząc matematykę z zabawą połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Wychowawca: Agata Baczyńska