|
AdminS

4bWe wtorek 5 marca uczniowie klasy IV b wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach, które poprowadziła dla nas pani Joanna Kamińska – mama naszej uczennicy   oraz goście specjalni - pani Justyna i pan Mariusz. Pani J. Kamińska na co dzień pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Barcinie jako terapeuta zajęciowy, dlatego też ma duże doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i zgodziła się podzielić z nami swoją wiedzą. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom problemów osób z niepełnosprawnościami, kształtowanie postawy otwartości i wzajemnego zrozumienia oraz niwelowania przesądów i stereotypów. Zaproszeni goście opowiedzieli o swoim życiu. Pani Justyna i pan Mariusz chętnie podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Prezentowali sprzęt oraz przedmioty ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, oglądania sprzętu, a także poznania alternatywnych sposobów komunikacji; między innymi za pośrednictwem języka migowego i alfabetu Braille’a. Na własnej skórze mogliśmy przekonać się jak poruszają się osoby z zaburzeniami zmysłu równowagi i wzroku dzięki specjalnym goglom. Pozytywna energia, uśmiech i radość towarzyszyły całemu spotkaniu, a nasi goście wręcz zarażali optymizmem. Z pewnością ta lekcja na długo zapadnie nam w pamięci, z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Dziękujemy

Uczniowie i Opiekunowie IV b