|
AdminS

toruń5 marca uczniowie kl.III a i grupa uczniów z kl. I a, realizująca projekt "BUDUJĘ, KODUJĘ, PROGRAMUJĘ", udała się do Miasta Kopernika. Celem wyjazdu była wizyta w Akademii Nauki, gdzie pod fachowym i czujnym okiem instruktorów uczniowie realizowali zadania związane z kodowaniem i programowaniem. Dzieci poznały środowisko programistyczne, polegające na przesuwaniu bloczków, skonstruowały robota z zestawu klocków edukacyjnych i go zaprogramowały z użyciem poznanych instrukcji. Dużą atrakcją dla najmłodszych było samodzielne wykonanie doświadczeń chemicznych. Akademia Nauki propaguje naturalny styl uczenia się, który daje  zadowolenie i poczucie pewności siebie. Organizatorem wyjazdu było Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Dziękujemy za ogromną dawkę znakomitej zabawy połączonej z nauką i niezapomniane wrażenia.

                                                                                         Jolanta Gołębiewska