|
AdminS

W dniach 11.03 - 13.03. 2019 roku w naszej parafii odbyły się szkolne Rekolekcje. Na prośbę proboszcza ks. Stanisława Talaczyńskiego, przyjechały do nas cztery siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Gorzowie Wielkopolskim. Siostry: Bernarda, Jana, Karolina, Barbara bardzo szybko nawiązały wspaniały kontakt z naszymi dziećmi i młodzieżą. Tematem przewodnim spotkań rekolekcyjnych było zbliżenie się do Jezusa Miłosiernego, który kocha każdą żywą istotę, a najbardziej miłuje człowieka. Siostry nauczyły nasze dzieci nowych piosenek, pokazały scenki biblijne z udziałem naszych uczniów, takie, jak: Stworzenie Świata , Syn Marnotrawny, Przypowieść o robotnikach w winnicy i Jezus kroczący po wodzie. Inscenizacje pomogły nam wyciągnąć właściwe wnioski. Nauki rekolekcyjne odbywały się w budynku MDK-u, za co bardzo dziękujemy panu dyrektorowi Arturowi Jakubowskiemu i jego współpracownikom oraz w Bibliotece Miejskiej, dzięki gościnności pani dyrektor Grażyny Szafraniak i pracowników biblioteki. Tam odbywały się seanse filmowe. Uwieńczeniem tego wyjątkowego świętego czasu był trzeci dzień Rekolekcji , kiedy to zostały odprawione Msze Święte sprawowane przez naszych kapłanów: ks. Stanisława Talaczyńskiego, ks. Jakuba Janiaka i ks. Bogusława Krzemińskiego. Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły, wszystkim Nauczycielom i Rodzicom, którzy przyczynili się do tego, aby spotkania rekolekcyjne odbywały się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Urszula Osuch