|
AdminS

„Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” - my - 28 marca świętowaliśmy właśnie wyniki. W tym dniu grupa uczniów – LAUREATÓW wraz z nauczycielami udała się do Bydgoszczy na uroczystą galę podsumowującą Przedmiotowe Konkursy Kuratora w roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie odbyło się w auli Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Na każdego z uczestników czekało imienne miejsce. Jako pierwszy z naszej grupy gratulacje od Kujawsko – Pomorskiego Kuratora otrzymał Michał Wojtkowiak, nasz 4-krotny laureat (chemia, fizyka, informatyka, język angielski). Michał wystąpił jako jeden z kilku uczniów naszego terenu, którzy zdobyli laury w największej liczbie przedmiotów. Potem wyczytywana była Patrycja Królczewska (fizyka), Weronika Forgiel (historia), Janek Dżażdżyński (informatyka). Każdy z uczniów otrzymał pamiątkową statuetkę, zaświadczenie zdobycia laurów i gromkie brawa od przybyłych na galę. Przypomnę, że każdy laureat ma pierwszeństwo przyjęcia do wymarzonej szkoły i klasy. Imprezę uświetnił występ młodzieżowego kwintetu gitarowego. Po uhonorowaniu uczniów Kurator zaprosił na scenę nauczycieli – opiekunów laureatów. I tu, również w kolejności nauczanych przedmiotów, proszeni do gratulacji byli: p. Agata Wojciechowska (chemia), p .Jolanta Lubecka-Grobelna (fizyka), p. Ewa Gościńska (historia), p. Sylwia Gwizdała (informatyka), p. Alicja Huszcza (język angielski). Ze względu na dużą liczbę uczniów i nauczycieli (gimnazja i szkoły podstawowe) gala trwała ponad trzy godziny. Po wyjściu czekały na nas ciepłe napoje, kolorowe kanapki i słodycze. W radosnych nastrojach, z pisemnym potwierdzeniem sukcesów, wróciliśmy do Barcina.

Agata Wojciechowska