|
AdminS

Konkurs Mitologiczny28 marca 2019 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Mitologiczny. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o źródłach kultury europejskiej oraz aktywizacja społeczności uczniowskiej szkół podstawowych regionu Pałuk. W tym roku szkolnym w konkursie brali udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych, w sumie 28 osób. Poziom wiedzy był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością mitologii greckiej i rzymskiej.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:

Zofia Nowak, kl. 5 c

Aleksander Polak, kl. 5 c - Grand Prix

Marcel Wojciechowski, kl. 5 d

Huber Puzio, kl. 6 b

Główną nagrodę stanowił Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu, którą otrzymał nasz uczeń Aleksander Polak z klasy 5 c. Serdecznie gratuluję mu nagrody oraz bardzo dziękuję za udział w konkursie i zaangażowanie wymienionym uczniom.

Do konkursu przygotowała uczniów i opiekowała się Renata Szaforz