|
AdminS

Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 27 marca 2019 r. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Barcinie przy ul. Polnej 1 uczniowie szkół podstawowych rozegrali „II Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Barcina”. Turniej ten ma nietypową formę, ponieważ uczestniczą w nim drużyny mieszane złożone zarówno dziewcząt jak i z chłopców. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: SP Mamlicz, SP Piechcin, SP 1 Barcin oraz gospodarze – ZS Barcin. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Każdy set rozgrywany był do 15 punktów. Po rozegraniu sześciu meczy okazało się, że najlepszą drużyną została reprezentacja Zespołu Szkół w Barcinie, która wygrała wszystkie mecze.

Wyniki turnieju:

SP Piechcin – SP Mamlicz 2:0 (15:5, 15:3)

ZS Barcin – SP 1 Barcin 2:0 (15:6, 15:9)

ZS Barcin – SP Mamlicz 2:0 (15:6, 15:6)

SP Piechcin – SP 1 Barcin 2:1 (7:15, 15:12, 15:5)

SP Mamlicz – SP 1 Barcin 0:2 (1:15, 4:15)

ZS Barcin – SP Piechcin 2:1 (15:9, 15:17, 15:10)

Tabela końcowa:

1. ZS Barcin

2. SP Piechcin

3. SP 1 Barcin

4. SP Mamlicz

Każda szkoła, która brała udział w turnieju otrzymała puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową (piłkę do siatkówki) a każdy uczestnik słodki upominek w postaci pączka, czekolady oraz lizaka. Nagrody wręczali: zastępca Burmistrza Barcina – Pan Hubert Łukomski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Barcinie – Pan Janusz Wojtkowiak oraz Prezes Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pan Krzysztof Wolski. Sędzią głównym zawodów był Pan Damian Kaśków, sędzią sekretarzem uczeń LO w Barcinie – Dominik Zachwieja. Dokumentację fotograficzną przygotował również uczeń naszego liceum – Karol Kaśków.

Ponadto wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodników w każdej drużynie. Najlepszą zawodniczką Zespołu Szkół w Barcinie została Amelia Ciesielska z klasy VIII c.

Zespół Szkół w Barcinie wystąpił w następującym składzie: Natalia Fabijańska, Julia Macina, Daria Szefer, Amelia Ciesielska, Jagoda Fryt, Dawid Marolewski, Jakub Olszak, Nikodem Szadłowski, Marceli Błażejewski, Maksymilian Kasprowicz, Jakub Kęsicki, Tobiasz Sęk. Opiekun: Piotr Brokos

Turniej został współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Barcinie, Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenia „Otwarte Umysły” działającego przy Zespole Szkół w Barcinie.

Piotr Brokos