|
AdminS

Muszkieterowie słowa

14 marca 2019 r. w bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zainaugurowano cykl debat oksfordzkich. W czwartej edycji spotkania brali udział licealiści ze szkół z  Gdańska, Lublina, Warszawy, Bydgoszczy. Po raz pierwszy w debatach uczestniczyli też uczniowie ze Słowenii, Niemiec i Włoch. Wśród 12 czteroosobowych drużyn znaleźli się również uczniowie naszego liceum w składzie: Jakub Dreżewski, Martyna Braciszewska, Bartosz Halik i Marta Kropińska. Organizatorem spotkania było bydgoskie VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio PiK. Nasi reprezentanci musieli stawić czoła reprezentacjom z Gdańska i Warszawy i przedstawić argumenty w języku angielskim na podane tezy 1. We should put high tax on unhealthy food. ( Powinniśmy nałożyć wysoki podatek od niezdrowej żywności.) oraz 2. Anonymity on the Internet does more harm than good. ( Anonimowość w Internecie wyrządza więcej szkody niż pożytku.) Debaty nie były łatwe, ale nasi przedstawiciele dzielnie prezentowali swoje racje. Rywale okazali się silniejsi, lecz są to doświadczeni mówcy, którzy w tym przedsięwzięciu brali udział już nie pierwszy raz. To było dla uczniów naszej szkoły cenne doświadczenie i ogromne wyzwanie, któremu doskonale stawili czoła. Opiekunem merytorycznym naszej reprezentacji była pani mgr Katarzyna Wachowska.