|
AdminS

konkurs

25 marca br. odbył się finał XX Powiatowego Konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym” dla uczniów  szkół ponadgimnazjalnych. Zakres tematyczny konkursu obejmował  między innymi wiedzę o samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim, Konstytucji RP o powiecie żnińskim oraz o Pałukach.  Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania samorządów lokalnych oraz pogłębienie i utrwalenie wiedzy o własnym regionie,  kulturze, historii , geografii oraz gwarze regionalnej. W części pisemnej, uczniowie zmagali się z 30 pytaniami testowymi .  W II części uczniowie prezentowali prezentacje multimedialne dotyczące przebiegu powstania wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem współczesnego powiatu żnińskiego. Na koniec wyłonione zostały drużyny zwycięskie oraz reprezentanci szkół, którzy w części pisemnej uzyskali najlepsze wyniki . Miło nam poinformować, że:  W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcące w Barcinie w składzie  Antoni Puzio, Marcin Osiecki oraz Jakub Kołaczyk  zajęli III miejsce    Natomiast   indywidualnie :Antoni Puzio   zajął IV miejsce 

Gratulujemy!!!!  przygotowujący uczniów      Artur Zamiar