AdminS

W miniony poniedziałek odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Kreatywność Rządzi organizowanego przez naszą szkołę. Patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Tegoroczne zadanie kręciło się wokół matematyki. W jego pierwszej części należało ułożyć budowlę możliwie najdłuższą w lewą i prawą stronę. Każda drużyna miała do dyspozycji te same przedmioty (spinacze, karty do gry, ołówki, plastelinę, wykałaczki, patyczki higieniczne, słomki, plastikowe kubki, talerzyki...) Budowla miała się opierać lub być przytwierdzona do napełnionej wodą butelki. W II części zadania uczestnicy układali  jak najdłuższy wyrazowo ciąg zdań, w którym każdy następny wyraz zaczyna się na ostatnią literę pierwszego. Treść miała dotyczyć  wykorzystania matematyki w innych przedmiotach. Uczestnicy mogli wykorzystać  przygotowane wcześniej i przywiezione z sobą notatki . Obie części zadania były rozwiązywane pomysłowo, pracom towarzyszyły rozmaite emocje J Podczas konkursu pomagali nasi licealiści. Ich przedstawiciele: Martyna Braciszewska, Antoni Puzio, wraz z p. Iwoną Zbieranek – przewodniczącą Stowarzyszenia Otwarte Umysły, zasiadali w jury i z wielkim zaangażowaniem oceniali prace grup. Dziękujemy! Do walki o podium zachęcali: p.dyr Zespołu Szkół w Barcinie Marzena Wolska i opiekunowie przybyłych grup, którzy towarzyszą nam w zmaganiach od pierwszej edycji konkursu: Pan Zgud i Pan Ratajczak.

Podczas przerwy częstowaliśmy się, przygotowanymi przez Panie z obsługi, zdrowymi kanapkami. Ostatecznie, po energicznej rywalizacji: I miejsce i bony o wartości 100zł każdy otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim: WIKTORIA OSIŃSKA, JAKUB KAPSA, MARIUSZ ZBYLUT, II miejsce i bony o wartości 75zł każdy otrzymali uczniowie Zespołu Szkół w Barcinie: OLIWIA GAJDA, JULIA ŁĄCKA, IZABELA TOMICZAK. III miejsce wywalczyła grupa ze Szkoły Podstawowej ze Świątkowa: ANASTAZJA GŁOWSKA, WIKTORIA ORACZ, KACPER PIECHOCKI. Naszą szkołę z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali też: z klasy IIId Lena Drozdowska, Kaja Szczygielska, Michał Wojtkowiak; z klasy VIIIa Natalia Jakubowska, Idalia Kubera, Agata Popielarz. W tym roku sponsorzy nagród: Urząd Miejski w Barcinie, oraz p Dyrektor Marzena Wolska, zadbali o pamiątki dla wszystkich uczestników i ich opiekunów – każdy wyszedł z pamiątkowym  kubkiem z logo konkursu. Dziękujemy! Podziękowania za pomoc w organizacji należą się też, oprócz wcześniej wymienionych, p. dyr. Grażynie Stypczyńskiej , p. Ewelinie Ziętek, p. Piotrowi Brokosowi, Marcie Burnos, Julii Mielcarek i Wiktorii Karbowiak.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu J
Agata Wojciechowska