AdminS

     

W piątek 24 maja na stadionie miejskim w Barcinie dziewczęta oraz chłopcy z Zespołu Szkół w Barcinie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w powiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym. Nasi uczniowie jako Mistrzowie Gminy Barcin nie zawiedli i pewnie wygrali rywalizację zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Drużyna dziewcząt reprezentowana przez Nicolę Moritz, Natalię Jordanowską, Julię Macinę, Kingę Nowicką, Amelię Cholewińską oraz Olgę Jankowską zdobyły łącznie 1252 pkt! Drugie miejsce z sumą 983 pkt zdobyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, na najniższym stopniu podium uplasowały się uczennice Szkoły Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim, które uzbierały 876 pkt. Czwartą drużyną biorącą udział w zawodach była reprezentacja Szkoły Podstawowej z Łabiszynie. Ich wynik to 661 pkt.

Nie mieli sobie równych także nasi chłopcy, którzy w składzie Norbert Naborczyk, Wiktor Andrysiewicz, Jakub Zakopiec, Oskar Olejnik, Aleksander Grześkowiak oraz Nikodem Robaczewski zebrali łącznie 871 pkt. Za ich plecami znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie (724 pkt), Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie (659 pkt), Szkoły Podstawowej w Łabiszynie (594 pkt) oraz Szkoły Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim (581 pkt).

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy jako Mistrzowie Powiatu Żnińskiego uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 29 maja w Inowrocławiu. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Piotr Brokos