AdminS

W czwartek o godz. 8.30 dorośli uczestnicy projektu spotkali się w Urzędzie Miejskim w Barcinie z przedstawicielami władz. Gości przywitał Zastępca Burmistrza Barcina – pan Hubert Łukomski. Nauczyciele z Francji, Bułgarii, Hiszpanii i Turcji podzielili się wrażeniami z pobytu w Barcinie i refleksjami związanymi z projektem „Kreatywność w klasie”. Nie szczędzili pochwał, więc serca organizatorów działań w Polsce się radowały. Potem nauczyciele wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w pięciu warsztatach - po kolei przemieszczali się, aby poznać tajniki geocachingu, robotyki, programowania na drukarce 3D, gry strategicznej w języku angielskim oraz potrenować swój występ na scenie. Wszystko przebiegło sprawnie, bo grupom towarzyszyli polscy opiekunowie, którzy ściśle przestrzegali czwartkowego harmonogramu. O 14.30. rozpoczęła się próba generalna do przedstawienia „I dużo ludzi w każdym wagonie”, do którego scenariusz napisali uczniowie naszego liceum pracujący pod czujnym okiem swojej polonistki. Wtedy jeszcze nie wszyscy wiedzieli, gdzie jest ich miejsce na scenie, wszak była to pierwsza próba przeprowadzona w całości i z rekwizytami Na szczęście o 15.30 aktorzy poczuli już, że przedstawienie czas zacząć i…… wiedzieli, co mają mówić, jak stać, jak się poruszać, jak szumieć, jak się przechylać, jak się wyginać, jak śpiewać, jak tańczyć, jak robić „szu-szu-szu”…. Jednym słowem uczestnicy zrealizowali cele projektowe: mówili po angielsku i okazali się niezwykle kreatywni. Goście byli zachwyceni, a Wy, czytelnicy naszej strony, też możecie być, bowiem przedstawienie zostało nagrane i wyświetli je nasza telewizja. Na końcu Erasmusowa Armiawyruszyła do Stanicy, gdzie Rada Rodziców i panie z kuchni przygotowały przepyszne grillowane potrawy, a nauczyciele smaczne ciasta. Pod okiem pana Krzysztofa i pani Justyny uczniowie mogli też popływać żaglówką. Specjalnie dla nas wyszło słońce, którego promyki towarzyszyły nam podczas zabawy i rozmów. Młodzież niechętnie się rozstawała, szczególnie, że tego wieczoru żegnaliśmy się z grupą hiszpańską, która w piątek musiała opuścić Polskę. Każdy uczestnik projektu otrzymał od nas certyfikat i książkę promującą Powiat Żniński. Dorośli zostali obdarowani dodatkowo pamiątkowym zdjęciem w pięknej ramce, którego fundatorem był Urząd Miejski w Barcinie. Wszystkie czwartkowe działania przebiegły bez zakłóceń, bo nad ich przebiegiem czuwała zorganizowana grupa ludzi, która dzięki współpracy osiągnęła wspaniały rezultat – młodzież dobrze czuła się w swoim towarzystwie, śpiewali, tańczyli, rozmawiali i śmiali się tak głośno, że nawet wiatr i deszcz postanowili, że nie będą im przeszkadzać w zabawie :-)

Marzena Wolska