AdminS

          

W piątek 24 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w prezentacji wielu ciekawych informacji na temat Bułgarii, Francji i Turcji. Oprócz zabytków i interesujących miejsc uczestnicy projektu Erasmus+ zapoznali nas z elementami kultury swoich krajów, tradycjami, czy innymi ciekawostkami. Nie zabrakło również tańca, do którego zaprosili nas uczniowie z Bułgarii. Młodzież naszej szkoły mogła nie tylko posłuchać prezentacji w języku angielskim, ale również zadać pytania gościom. Kolejną szansą do rozmowy z uczestnikami programu Erasmus+ były wspólne lekcje. Goście z Francji, Bułgarii i Turcji dzielili się wrażeniami z pobytu w Polsce, opowiadali o swoich krajach i walorach programu. W przełamaniu barier  pomogły gry i zabawy językowe. Każdy, kto chciał doskonalić swoje umiejętności językowe miał doskonałą okazję do tego w międzynarodowym gronie. Ostatnim punktem programu była niespodzianka przygotowana dla naszych gości. Wszyscy zebrali się po raz ostatni w budynku przy ulicy Polnej by wspólnie obejrzeć się prezentację zdjęć zrobionych podczas wszystkich dni spotkania w Barcinie. Wszyscy przeżyliśmy jeszcze raz chwile przygotowań do przedstawienia, momenty zabawne i te wymagające znacznego skupienia i zaangażowania. Podsumowaniem spotkania było wręczenie certyfikatów udziału w mobilności naszym zagranicznym gościom. Otrzymali oni również drobne podarunki: coś dla ducha - przygotowane przez Urząd Miasta w Barcinie książki prezentujące nasze miasto i region oraz coś dla ciała: słodki poczęstunek przygotowany przez ZS Szkół w Barcinie. Świadomość, że nasze spotkanie dobiegło końca wywołało wielkie wzruszenie u wszystkich uczestników. Nie zabrakło również łez. Na szczęście przed nami jeszcze działania projektowe w Hiszpanii, Francji i Turcji, będzie więc okazja by ponownie się spotkać.

 

Katarzyna Wachowska i Izabella Forgiel