AdminS

balczewoWe wtorek 28 maja uczniowie klasy I c i I d udali się na wycieczkę programową do Balczewa do firmy recyklingowej „Plast – Mar”, która zajmuje się recyklingiem tworzyw sztucznych z plastiku. W nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach przeprowadzono zajęcia, które pogłębiły naszą wiedzę w zakresie ochrony naturalnej środowiska człowieka oraz umożliwiły praktyczne poznanie procesu recyklingu tzn. obiegu odpadów od śmieci po wyrób gotowy. Dzieci oglądały również filmy edukacyjne związane z tematem recyklingu, a także wzięły udział w konkursie na właściwą segregację odpadów. Na koniec tej niezapomnianej lekcji ekologicznej uczniowie zwiedzili również fabrykę oraz otrzymali doniczki w prezencie razem ze smyczą i pamiątkowym zdjęciem. Obiecaliśmy, że będziemy segregować śmieci i dbać o naszą planetę Ziemię!

Anita Rzepka