AdminS

Toruń to miasto, które wielu z nas kojarzy z Kopernikiem i piernikami. Jest jednak szansa, że po ostatnich poniedziałkowych wyprawach to się zmieni i Toruń będzie kojarzony, przynajmniej przez naszych uczniów, jeszcze z czymś – z ciekawą chemią. 20 maja klasy VIII, a 27 maja klasy III gimnazjum uczestniczyły w warsztatach i pokazach chemicznych w Kamienicy Alchemika, która jest siedzibą instytucji o nazwie Centrum Chemii w Małej Skali. Przez ponad 3 godziny nasza zdolna młodzież z wielkim oddaniem i zaangażowaniem samodzielnie wykonywała różnorodne doświadczenia chemiczne. Wyzwaniem okazało się opisanie eksperymentu, dokonanie obserwacji i sformułowanie odpowiednich wniosków, ale i z tym zdolniachy sobie poradziłyJ Zajęcia zakończyły się pokazem bardzo ciekawych, efektownych przemian chemicznych. Udział w zajęciach został częściowo sfinansowany z funduszy Rady Rodziców, za co w imieniu własnym i uczniów BARDZO DZIĘKUJĘ! Dziękuję również współorganizatorom i opiekunom tych wypraw: p. Ewelinie Ziętek, p. Danucie Wróblewskiej, p. Alicji Huszczy, p. Agacie Wojciechowskiej, p. Arlecie Nowak, p. Donacie Przybylińskiej, p. Lucynie Tarasce, p. Jolancie Lubeckiej-Grobelnej, p. Annie Głowickiej – Koczorowskiej i p. Rafałowi Rydlewskiemu.

Organizator wyjazdów