AdminS

W środę 5 czerwca reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół w Barcinie udała się do Świecia na półfinałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w siatkówce plażowej.

Na zawody, które rozegrane zostały na boiskach Ośrodka Wypoczynkowego Deczno oprócz naszych dziewcząt stawiły się drużyny z Inowrocławia, Świecia oraz dwie z Chełmna.

W wyniku losowania pierwszy mecz przyszło nam rozegrać z drugą drużyną z Chełmna. Nasze dziewczęta wyszły do tego meczu mocno stremowane i przez długi czas nie potrafiły odnaleźć się na boisku, czego efektem była przegrana w pierwszej partii 0:15. Drugi set był już zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu, jednak bardziej doświadczone i utytułowane siatkarki z Chełmna po wyrównanym początku „odskoczyły” na kilka punktów i wygrały set z bezpieczną przewagą 15:7 a cały mecz 2:0.

Kolejny mecz, który był jednocześnie meczem półfinałowym nasze siatkarki rozegrały z pierwszą drużyną Chełmna. Tym razem barcinianki podjęły walkę w pierwszym secie walcząc jak równy z równym. Przegrana 7:15 nie oddaje w pełni tego co działo się na boisku. W kilku sytuacjach zabrakło nam przysłowiowego szczęścia. Przegrana partia podcięła nieco skrzydła naszej reprezentacji, przez co drugi set również padł łupem reprezentacji Chełmna.

Sytuacja ułożyła się tak a nie inaczej i w meczu o trzecie miejsce w turnieju przyszło nam ponownie zagrać z drugą drużyną Chełmna. Był to zdecydowanie najlepszy mecz naszych siatkarek. Choć nie udało się odnieść w nim zwycięstwa, to porażka w setach 6:15 i 9:15 nie przyniosła nam wstydu.

Wynik ten oznaczał, że w turnieju zajęliśmy miejsce IV ustępując drużynie ze Świecia oraz dwóm z Chełmna. Nie udało się tym samym awansować do turnieju finałowego, a w końcowej klasyfikacji rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego reprezentacja dziewcząt zajęła miejsce VI. Należy uznać za spory sukces, tym bardziej, że siatkówka plażowa to nowa dla nas dyscyplina sportu, którą zaczęliśmy trenować dopiero kilka tygodni temu.

Zespół Szkół w Barcinie reprezentowały: Amelia Ciesielska, Oliwia Gajda, Daria Szefer i Karolina Małodzińska

Piotr Brokos