AdminS

Zwolnieni z teorii to ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy. O projekcie usłyszeliśmy po raz pierwszy na zajęciach z przedsiębiorczości. Pani Anna Kończal opowiedziała nam o etapach projektu i zaoferowała pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Postanowiłyśmy wziąć udział w Zwolnionych z Teorii i stworzyłyśmy własny projekt społeczny: „Eko od małego”. Dnia 30 maja 2019 roku przeprowadziłyśmy zajęcia w Przedszkolu nr 3 w Barcinie. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o środowisko. Na początku przedstawiłyśmy się dzieciom i zapytałyśmy o skojarzenia związane z ekologią. Kolejnym zadaniem było wykonanie kolorowych pojemników na odpady. Następnie wspólnie segregowaliśmy odpady, które przynieśli młodzi ekolodzy. Szybko zapamiętali, do którego kosza należy wrzucić szkło, plastik czy papier. Dzieci układały także puzzle, których głównymi bohaterami były zwierzęta. Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu przyczyni się do zdobycia przez przedszkolaków określonych wiadomości, umiejętności i postaw przyrodniczo-ekologicznych.

Martyna Antkowiak, Wiktoria Karbowiak, Marta Burnos – uczennice klasy I LO