AdminS

5 czerwca pierwszaki z klasy Ic i Id wybrały się do malowniczego Skłudzewa na zajęcia plastyczne i plenerowe. Spędziliśmy tam niezapomniane chwile, pełne sztuki, natury oraz radości bycie ze sobą. Gospodarze przywitali nas pajdą wiejskiego chleba z pysznym, pachnącym latem, żurawinowym dżemem. Program warsztatów objęły działania inspirująco-integrujące w plenerze, gdzie to każdy mały artysta naszkicował wybrane drzewo w malowniczym lasku. Potem przeszliśmy do pełnego tajemnic zameczku, gdzie malowaliśmy palcami na szkle, nasze naszkicowane wcześniej drzewa. Powstałe prace były bogate w różne kolory. Spotkanie prowadzone było przez artystów plastyków pedagogów Fundacji i studentów kierunków artystycznych. Swoistością warsztatów było połączenie fikcji z realnością, zabawy z edukacją, sztuki z informacją.

Agata Baczyńska