AdminS

filmOd 6 do 9 czerwca trzech uczniów z I klasy liceum wzięło udział w warsztatach filmowych „Kamera! Akcja! Reakcja!” organizowanych w ramach programu prewencyjno – alternatywnego „Sztuka Wyboru” przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Nasza drużyna we współpracy z drużynami z I LO w Brodnicy oraz Klubu absolwenta z Bydgoszczy przez cztery kolejne dni poznawała tajniki sztuki filmowej. Podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych reżyserów, operatorów, scenarzystów oraz specjalistów od storyboardu i montażu poznawali kolejne etapy produkcji filmu. Ćwiczyli również swoje umiejętności aktorskie pod instruktażem Szymona Piotra Warszawskiego. Następnie pod opieką artystyczną Lude Reno i Joanny Łopat nakręcili trzyminutowy film. Jesteście ciekawi efektu ich pracy? Zajrzyjcie na kanał Sztuki Wyboru na youtube i obejrzyjcie! Teraz przed Miłoszem, Marcinem i Jakubem prawdziwe wyzwanie – samodzielna praca nad filmem konkursowym poruszającym problemy ważne dla współczesnej młodzieży. Trzymamy za Was kciuki!

M. Forgiel