AdminS

Program ten skierowany był do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej, którzy wykazywali zainteresowanie nauką języka niemieckiego. Uczestnicy zajęć poznali podstawowe słownictwo z języka niemieckiego oraz wzięli udział w projekcie eTwinning: „fun+ juegos = Spaβ”. W projekcie wzięły udział szkoły z Polski i Słowacji. W dniu 02.03.2018r. projekt został zarejestrowany przez Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning. W ramach projektu uczniowie wykonali:

- plakaty,

- kartki wielkanocne z życzeniami napisanymi w języku niemieckim, które zostały wysłane do szkół partnerskich,

- planszowe gry dydaktyczne.

W ramach zajęć uczniowie przygotowali również inscenizacje bajki „Czerwony kapturek” / „Das Rotkäppchen” w języku niemieckim, która została przedstawiona rodzicom uczniów występujących w przedstawieniu. Nauka poprzez zabawę to przede wszystkim frajda i angażowanie emocji. Angażując emocje szybciej i efektywniej przyswajamy nową wiedzę i umiejętności.

A. Kończal